چاپ پلات و لمینت

دستگاه پلات یا پلاتر دستگاه چاپ دیجیتال جوهر افشان لارج فرمت(Largeformat) یا دستگاه چاپ عریض است و در دسته بندی دستگاه های چاپ دیجیتال قرار میگیرد. دستگاه چاپ پلات و لمینت، دستگاهی جوهر افشان پایه آب میباشد(waterbase).حلال جوهر آب میباشد و برای چاپ فضای داخلی (indoor) استفاده می شود .

از آنجایی که برای چاپ ایندور استفاده می شود میتوان حدس زد کیفیت چاپ آن بسیار بالا میباشد. البته کیفیت پلات نسبی است با توجه نوع (برند) دستگاه و همچنین مدل و تعداد رنگ متفاوت خواهد بود . ولی این قیاس بین دستگاه ایندور و اوتدور  به نفع پلاتر خواهد بود.چاپ سازه های نمایشگاهی و استند های تبلیغاتی بخشی از کاربرد زیاد پلاتر است. زیرامیتوان کارهای با تیراژ پایین را با پلاتر چاپ کرد. بطور مثال چاپ انواع پوستر پرتره یا تبلیغاتی چاپ روی بوم، کنواس، چاپ نقشه، چاپ فتو گلاسه، تابلو های  لایت باکس ، تخته شاسی  ، فوم برد.

در چاپ پلات ارزان بیشترین کاربرد را کاغذ کوتد دارد. کتد کاغذی است که روی آن از موادی پوشانید شده تا جوهری که از سر نازل هد دستگاه چاپ پلاتر خارج میشود و روی آن می نشیند، پخش نگردد تا آب آن تبخیر شده و رنگ دانه روی مدیا بماند به اصطلاح خشک شود. امروزه انواع پلات لمینت عرض ۱۵۰ موجود است. سفارش چاپ با قیمت مناسب چاپ پلات روی مدیا های گلاسه کتد، کتد سنگین و سبک ، گلاسه مات، بک لیت(بک لایت، برای تابلو لایت باکس)، وینیل ترانسپارنت و شیری ، متالایز و… توسط  پرنیان استند  در کوتاهترین زمان انجام میگیرد.

canon ipf9400 1 1 resized 300x196 - پلات و لمینت ، پلات و لمینت ارزان ، پلات و لمینت عرض ۱۵۰ ، ابعاد کاغذ پلات

شرکت نوین نگاره مفتخر است که با ارائه کلیه خدمات چاپ اعم از پلات و لمینت ارزان ، انواع پلات لمینت عرض ۱۵۰ ، شما را در بهره مندی از محصولات چاپی یاری دهد.

برای اطلاع از قیمت چاپ پلات و همچنین قیمت لمینت می توانید به صفحه لیست قیمت موجود در همین سایت مراجعه کنید

2cc3a36b 6e56 4555 874a 65dfbbf8e212 - پلات و لمینت ، پلات و لمینت ارزان ، پلات و لمینت عرض ۱۵۰ ، ابعاد کاغذ پلات

لمینیت چیست؟

چاپ پلات بخشی از پروسه چاپ میباشد. جهت حفاظت از رنگدانه های موجود روی مدیای چاپ شده آنرا توسط یک لایه پلاستیکی می پوشانند تا کار چاپی از خش، سائیدگی، پارگی، کثیفی، چروک، لک شدن، اشعه UV و رطوبت در امان باشد و ضخامت کار بیشتر شود. به این لایه لمینت گفته می شود. انواع لمینت عبارتند از لمینت گرم و لمینت سرد.

لمینت گرم

لمینت گرم از دولایه پلاستیکی تشکیل میشود که به نوعی چسب اندود شده که در حالت گرم به مدیا میچسبد و توسط دستگاه لمینیتور روی کار چاپی کشیده میشود.بدین ترتیب که کار چاپی بین دو لایه لمینت قرار میگیرد و با گرمای حدود ۱۰۰درجه به اصطلاح پرس می گردد. لمینت گرم به دو دسته لمینت مات و لمینت براق تقسیم می گردد.ضخامت لمینت هم متفاوت است، ۷۵ میکرون و ۱۲۵ میکرون. از طرفی لمینت باعث زیبایی در کار میشود لمینت براق شفاف است و رنگ ها زنده تر دیده میشود. اما لمینت مات جلوی رفلکس نور را میگیرد و باعث بهبود کیفیت چاپ میگردد و همچنین از آنجایی که در فضای نمایشگاهی نور فراوان وجود دارد از این لمینت بیشتر استفاده میشود. قابل ذکر است قیمت لمینت و قیمت پلات برای پروموشن های تبلیغاتی و سازه های نمایشگاهی از قبیل  پاپ آپ استند  ،  رول آپ استند  ، میز کانتر  ،  استند  ایکس متنوع و مناسب می باشد

لمینت سرد

لمینت سرد یک لایه پلاستیکی شفاف چسبدار همانند لیبل و استیکر است و بدون نیاز به گرما به سطح مورد نظر میچسبد . بدیهی است که این لمینت یک لایه است و فقط یک روی کار را پوشش میدهد.لازم به ذکر است که لمینت بسته به کار چاپی انتخاب میگردد.

 

فهرست