چاپ کاغذ دیواری – چاپ با دستگاه اکوسالونت

دستگاه چاپ اکوسالونت یکی از انواع دستگاه چاپ کاغذ دیواری است که تفاوت اصلی آن دو را باید در نوع جوهر مورد استفاده جستجو کرد. در حقیقت کلمه ی سالونت (Solvent) به معنی حلال می باشد. منظور از این حلال، همان مایعی است که جوهر در آن حل می شود. این جوهر برای استفاده در دستگاه چاپ بنر یا دستگاه چاپ اکوسالونت، به شکل گالن رنگ است و بر اساس مدل رنگ بندی مورد استفاده، رنگ های مشخصی درون آن ریخته می شود.

در دستگاه چاپ بنر، این رنگ ها طبق همان الگو ترکیب شده و سایر رنگ های لازم را به وجود می آورد. این رنگ ها از طریق نازل های کوچکی که درون هد دستگاه تعبیه شده اند، بر روی بنر یا فلکسی یا همان مدیا (سطح مورد چاپ) قرار می گیرند.

فرق دستگاه چاپ اکوسالونت با دستگاه های معمولی چاپ بنر، در ساختار و مکانیزم عمل چاپ نیست، بلکه دقیقا در همان جنس حلال جوهر است. دلیل این موضوع در تفاوت کاربرد مدیا یا صفحه و ورقی است که توسط مشتری سفارش داده می شود. اگر کمی دقت کنیم، می بینیم که اهمیت کاغذ دیواری های سفارشی با بنرهای سفارشی، بیشتر به جنبه ی سازگاری آن ها با محیطی است که قرار است نصب گردد.

نمونه ای از یک دستگاه چاپ اکوسالونت یا دستگاه چاپ کاغذ دیواری

eco solvent printer 500x500 - چاپ کاغذ دیواری - چاپ با دستگاه اکوسالونت
Untitled 1 300x233 - چاپ کاغذ دیواری - چاپ با دستگاه اکوسالونت

تفاوت سرعت چاپ اکو سالونت و سالونت:

بسیار طبیعی است که سرعت چاپ یک دستگاه به عوامل مختلفی بستگی دارد که از تعداد هد دستگاه ها تا نوع قالب و ریپ و رزولیشن کار همه در آن دخیل هستند. اما در حالت کلی باید بدانیم که سرعت چاپ در دستگاه چاپ اکوسالونت کمتر از دستگاه سالونت میباشد و دلیل آن به پیکولیتر بالای جوهر سالونت مربوط است که موجب میشود قطرات بزرگتر و درشت تری از نازل چاپ کند. طبیعتا همین مسئله در نهایت سرعت چاپ سالونت را دو تا سه برابر بیشتر میکند

Untitled 1 2 300x233 - چاپ کاغذ دیواری - چاپ با دستگاه اکوسالونت

چاپ کاغذ دیواری و پوستر :

شاید شما هم پوستر های سه بعدی چاپ کاغذ دیواری را تا بحال دیده باشید که جلوه بسیار خوبی به منزل و یا دفتر کار میدهد . از جمله دستگاه چاپ کاغذ دیواری اکوسالونت میباشد. که کیفیت و ماندگاری بالایی دارد و به لحاظ اینکه این چاپ ضد آب و با ماندگاری بالا هست ، شما میتوانید با دستمال خیس کاملا کاغذ دیواری خود را تمیز کنید و این کار به هیچ عنوان به چاپ شما آسیب نمیرساند .

Untitled 1 1 300x233 - چاپ کاغذ دیواری - چاپ با دستگاه اکوسالونت

کیفیت چاپ اکو سالونت و سالونت:

دستگاه چاپ اکوسالونت کیفیت بیشتر و ظرافت بالاتری در مقایسه با سالونت دارد . برای ساده تر شدن موضوع دو عکس متفاوت را با رزولیشن ۵۰ و رزولیشن ۱۰۰ در نظر بگیرید که ابعاد یکسانی دارند قطعا تصویری که رزولیشن ۱۰۰ دارد بسیار با کیفیت تر خواهد بود . در چاپ اکو سالونت نیز قطرات بخاطر کوچکتر بودن تعداد زیادی را در یک چاپ دارا میباشند و نتیجه کیفیت کار بیشتر خواهد بود . کیفیت چاپ اکو سالونت تقریبا دو تا سه برابر بیشتر از سالونت است.

drop it modern femme removable wallpaper c 300x300 - چاپ کاغذ دیواری - چاپ با دستگاه اکوسالونت
81ar0kbARML. SL1488  2 300x300 - چاپ کاغذ دیواری - چاپ با دستگاه اکوسالونت
30657049 300x300 - چاپ کاغذ دیواری - چاپ با دستگاه اکوسالونت
wallpaper item 4 300x300 - چاپ کاغذ دیواری - چاپ با دستگاه اکوسالونت

انواع کاغذ دیواری

کاغذ دیواری مدرن

در طراحی داخلی به سبک مدرن از کاغذ دیواری های مدرن برای پوشش بخشی از دیوار استفاده میشود. این نوع کاغذ دیواری فاقد طرح های گل و گیاه و تصاویر کلاسیک است و برای طراحی آنها تنها از نقوش هندسی الهام گرفته میشود. طرح های هندسی ساده تر از نقش و نگارهای کلاسیکی هستند و با دنیای مدرنی که توجه طراحان را بر مینیمالیسم و پرهیز از شلوغی متمرکز ساخته است.

کاغذ دیوار کلاسیک

این کاغذ دیواری مختص طراحی دکوراسیون به سبک کلاسیک است و اصالت و قدمت یک مکان را نشان میدهد. طرح های کاغذ دیواری کلاسیک از طبیعت الهام گرفته شده اند و زیبایی آن را وارد منزل میکنند. اصولا از این دیوارپوش کاغذی برای پوشش دیوارهای اتاق نشیمن استفاده میشود و انتخاب رنگ بندی آن هماهنگ با سایر اجزای اتاق صورت میگردد.

کاغذ دیواری داماسک

کاغذ دیواری داماسک از الیاف یا پی وی سی ساخته میشود و استفاده از آن از گذشته تا امروز رواج داشته است. این نوع کاغذ دیواری با طرح خاص خود از بین سایر کاغذ دیواری ها قابل تشخیص میباشد زیرا طرح گل برجسته نماد آن در نظر گرفته شده است. دیوارپوش داماسک را میتوان در هر نقطه از ساختمان نصب کرد اما رایج ترین کاربرد آن مربوط به دیوار پشت تلویزیون است.

کاغذ دیواری پوستری

کاغذ دیواری پوستری همانند پوستر اما با ابعادی بزرگتر چاپ میشود. این کاغذ دیواری از جنس چرم, کاغذهای فیبرو، کتان و پاستل بوده و کیفیت تصاویر آن بسیار بالا میباشد. در تولید این دیوارپوش جذاب از طرح های هندسی، هنری، طبیعی و … استفاده میشود. زیبایی کاغذ دیواری پوستری بی نظیر است و تصویری حیرت انگیز را به نمایش میگذارد.

star

قیمت :

فهرست